Сергія Шкарлета призначено в.о. міністра освіти і науки

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 25 червня.
Як відомо, кандидатуру Сергія Шкарлета порекомендував ректорський корпус під час зустрічі з Володимиром Зеленським, що відбулась на початку червня.
Водночас імовірність призначення ректора Чернігівського технологічного університету міністром освіти викликала хвилю обурення серед громадських активістів та у ЗМІ.
Зокрема, йому закидають випадки плагіату у наукових роботах, невідповідність доходів і видатків в декларації, політичні симпатії до Партії регіонів, зв'язки з екс-міністром освіти Дмитром Табачником тощо.
17 червня 2020 року прем'єр-міністр подав кандидатуру Шкарлета до парламенту для призначення міністром освіти і науки.
18 червня парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій, в якому більшість складають депутати від «Слуги народу», не рекомендував Верховній Раді голосувати за його кандидатуру.
Постанова про призначення була у порядку денному Ради 18 червня, але це питання до розгляду не дійшло, оскільки необхідних голосів на призначення Шкарлета на посаду не вистачає. Значна група противників його кандидатури є також у президентській фракції.
Сергій Шкарлет народився 19 жовтня 1972 року.
Він працював в Чернігівському технологічному інституті на кафедрі економетрії обліку і аудиту. Також був проректором, а згодом ректором Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету (за сумісництвом).
З травня 2010 року – ректор Чернігівського державного технологічного університету.