Шановні вступники до магістратури!

І оскільки ви зараз на карантині і маєте певний вільний час для читання, то текст буде дещо більший ніж завжди. ?
Тож почнемо. Що треба зробити, щоб зареєструватися на ЗНО для вступу до магістратури? 
1. Зробити сканкопію паспорта, ІПН і диплома бакалавра.
Якщо паспорт старого зразка, то сканувати треба першу і другу сторінки. У разі якщо в паспорті вклеєні друга і третя фотографії, треба сканувати і їх, та їх зворотні сторінки. 
Якщо у Вас ID-картка, то сканувати треба обидва її боки.
У дипломі треба сканувати лише змістовну його частину, без обкладинки. Додатку до диплома сканувати не потрібно.
Якщо Ви закінчуєте бакалавріат цього літа, то замість диплома треба подати скан довідки щодо планового завершення навчання. 
??Студентам НУ «Чернігівська політехніка» такої довідки брати не потрібно. Вони будуть централізовано передані до Приймальної комісії по усіх випускниках.??
Якщо ж Ви закінчуєте не наш університет, то треба звернутися до свого деканату для отримання такої довідки, а потім відсканувати її і надіслати разом з іншими документами.
У разі, якщо Ви не маєте доступу до сканера, можна зробити сканкопію за допомогою смартфона і спеціального додатку (наприклад, MS Office Lens, або інших). У крайньому разі, можна надіслати звичайне фото з телефона. Сканкопії бажано зберігати у форматі .jpg або .pdf
2. Завантажити з сайту університету бланк Заяви-анкети.
Заяву можна роздрукувати і заповнити від руки, або заповнити на комп’ютері і роздрукувати.
??На роздрукованій або заповненій заяві необхідно зробити підпис, а потім відсканувати і відправити разом з іншими документами. Заява вважається дійсною, лише коли на ній є особистий підпис заявника.??
Для зручності цьогорічних випускників НУ «Чернігівська політехніка», ми підготували окремі бланки для вступників до магістратури 
- зі спеціальності 081 «Право»: Заява-анкета (Юристи);
- з інших спеціальностей (крім 081 «Право», 201 «Агрономія» і 205 «Лісове господарство»): Заява-анкета (Ін мова).
Якщо Ви випускник іншого вишу або закінчували в минулі роки, то варто завантажити чистий бланк: Заява-анкета (чистий бланк).
Бланки можна завантажити за посиланням: https://www.stu.cn.ua/announcement/567/
Нагадуємо, що майбутні юристи мають складати Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) і Єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови. ЄФВВ складається з двох блоків. Тому, в заяві у рядку «назва блоків, із яких бажаю скласти єдине фахове вступне випробування» треба вказувати назву обох блоків: Загальні навчальні правничі компетентності, Право. Якщо Ви вступаєте на іншу спеціальність,  то в цьому рядку треба ставити прочерк і заповнювати лише рядки, які стосуються Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови.
3. Відсканувати фотографію, яка буде розміщена на Вашому екзаменаційному листку.  
Бажано, щоб це було професійне документальне фото. Але, розуміючи карантинні умови, які забороняють працювати фотомайстерням, ми будемо приймати аматорські фотографії. Але, будь ласка, зробіть їх так, щоб їх якість була максимально наближена до Вимог.
Основні вимоги до фото (витяг з пп. 3-7 розділу ІІІ «ВИМОГ
до відцифрованого образу обличчя особи, фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них»):
3. Фон для фотографування особи має бути однорідним, світлим (білим або світло-сірим) та контрастувати з обличчям особи, одягом, волоссям (за наявності).
4. Положення особи, що фотографується,- вертикальне.
Для осіб, які не можуть пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком (довідкою) відповідного закладу охорони здоров’я, допускається фотографування у положенні лежачи або у спеціальному сидінні з відповідним фоном за головою.
5. Верхня частина надпліччя особи має візуально утворювати пряму горизонтальну лінію.
6. Фотографічне зображення особи не має містити зображення іншої особи або предмета, які містяться в кадрі.
7. Обличчя особи відображається крупним планом в анфас із фронтальним положенням надпліччя. Особа повинна дивитися прямо, очі - відкриті (очі вважаються відкритими, якщо райдужна оболонка та зіниця ока розрізняються чітко), вираз обличчя - нейтральний, рот - закритий, голова та шия - без повороту та нахилу.
Обидві сторони обличчя мають бути чітко видимі. Зображення обличчя особи має бути у фокусі від маківки (верхня частина голови без урахування волосся) до підборіддя і від носа до вух.
Допускається фотографування особи із закритими очима (оком) або з пов’язкою на оці, без нейтрального виразу обличчя через мімічні особливості, з нахилом голови, відкритим ротом у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджено медичним висновком (довідкою) відповідного закладу охорони здоров’я.
4. Якщо Ви потребуєте створення особливих умов для проходження ЗНО, то необхідно відсканувати медичний висновок 086-3/о і надіслати скан разом з усіма документами. При чому у Заяві необхідно заповнити відповідні рядки.
5. Усі згадані вище скани документів необхідно надіслати на електронну адресу prijom@stu.cn.ua
??У темі листа обов’язково необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові. А в тексті листа — прізвище, ім’я, по батькові (повністю) та номер облікової картки платника податків (ІПН).??
6. Дочекатися відповіді від Приймальної комісії НУ «Чернігівська політехніка» щодо отримання документів на електронну адресу, з якої надійшли документи.
7. Дочекатися надходження на свою електронну адресу сканованої копії екзаменаційного листка.
8. Перевірити данні, які представлені в екзаменаційному листку та, в разі виявлення помилок, звернутися до Приймальної комісії НУ «Чернігівська політехніка» для з’ясування ситуації.
У разі відсутності подібного звернення протягом 3 діб, екзаменаційний листок буде надісланий Вам поштовим відправленням на адресу, яка була вказана у Заяві. 
Нагадуємо, що оплата за доставку здійснюється за рахунок отримувача.
ЗІ. В таких умовах ще працювали ані ми, ані ви. Як буде відбуватися реєстрація ми не знаємо. 12 травня ми зробимо перші спроби. Тож цей текст може бути доповнений новими рекомендаціями. Сподіваємося на ваше розуміння. Слідкуйте за нашими публікаціями.
ЗІІ. Ну і на останок. Мийте руки, вдягайте маски і тримайте дистанцію...
---